4 kroki do „WOLNOŚCI”, które mogą Ci się nie spodobać.

9 grudnia, 2016
Posted in Motywacja
9 grudnia, 2016 Przemysław Podgórski

4 kroki do „WOLNOŚCI”, które mogą Ci się nie spodobać.

4 kroki do „WOLNOŚCI”, które mogą Ci się nie spodobać…

1. REFLEKSYJNOŚĆ I SAMOOBSERWACJA
Regularnie praktykuj samoobserwacje. Oddawaj się refleksji. Weryfikuj. Obserwuj. Sprawdzaj czy trzymasz dobry azymut. Oddzielaj prawdę od fałszu. Bądź ze sobą szczery i szukaj prawdy, bądź blisko prawdy. Po pierwsze przemyśl co byś chciał ulepszyć? Co Ci do końca nie odpowiada? Jak chcesz, by wyglądało Twoje życie za 3 lata? A po drugie zauważ, ile już w życiu dokonałeś, ile masz sukcesów, sukcesiczków i osiągnięć. Jeśli trudno Ci jest dostrzec swoje osiągnięcia, których masz oczywiście setki, to doceń się ZA TO, KIM JESTEŚ. Bądź dla siebie ważny i bądź kreatorem swojej rzeczywistości. Im bardziej będziesz ŚWIADOMY siebie, tym szybciej zauważysz, że rzeczywiście to MY SAMI tworzymy swoje życie. Zatem weź może gorącą kąpiel i porozmyślaj. Praktykując samoobserwację i oddawanie się refleksji zaczynasz POZNAWAĆ SIEBIE i czuć, że MOŻESZ WIĘCEJ, że stać Cię na więcej i obojętnie, co się wydarzy TO I TAK SOBIE PORADZISZ.

2.ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Nie lubimy tego słowa… a warto je pokochać. Pokochaj słowo „odpowiedzialność”. Prawdziwa odpowiedzialność to umiejętność odpowiadania na swoje myśli, uczucia i sytuacje w chwili obecnej. Wzięcie odpowiedzialności to pewnego rodzaju wysiłek, ponieważ musisz sprawdzać, weryfikować, uczyć się i rozwijać. Poszukiwać dróg stawania się coraz lepszym. To także wysiłek przyjrzenia się swoim słabością i bycie dla siebie wyrozumiałym. Chcesz być z siebie dumny? Zrób coś, czego się boisz jak cholera… a nawet nie zauważysz jak zaczynasz mieć KONTROLĘ i PANOWAĆ nad sytuacją i co ważne przestałeś być ofiarą bezlitosnego świata

3. GOTOWOŚĆ I DECYZJA
Decyzja i gotowość do wykorzystania swojej mocy, swojego potencjału, aby świadomie stworzyć bardziej pozytywną rzeczywistość to ważny krok a czasem trudny. Potrzebujemy do tego odrobinę ODWAGI, ale kiedy uzmysłowimy sobie, że nie istnieje nic poza nami, co mogłoby nas zranić lub uczynić z nas ofiarę to zaczynają się dziać prawdziwe cuda – następuje prawdziwa zamiana STRACHU w MIŁOŚĆ. Chyba każdy z nas słyszał słowa Karola Wojtyły „nie lękajcie się”. To bardzo ważne, aby się przestać bać, przestać się lękać i wyjść z „cyklu ofiary”. Zawsze można „na coś zwalić” i czasami może nawet się opłaca, ale czy warto? Czy warto utracić WOLNOŚĆ? Nie warto… I tu można DORAŹNIE wykorzystać mały, prosty, ale mocny trik! Zamiast strachu skup się na WDZIĘCZNOŚCI. Przekieruj uwagę na wdzięczność. Nie jest możliwe, aby jednocześnie się złościć i czuć wdzięczność. Uczucie wdzięczności naturalnie wypiera strach, gniew, złość itp… Stan wdzięczności to trik „z grupy” MIŁOŚCI, który wynosi nas ponad mentalność bycia ofiarą. Kiedyś ktoś mądry zauważył coś ważnego i ja się z nim zgadzam – wolność jest wszystkim a miłość to cała reszta.

4.ROBOTA I DZIAŁANIE
Kiedy skupiasz się na DZIAŁANIU to nie myślisz „o pierdołach”. Kiedy pakujesz torbę na siłownie to nie myślisz o wymówkach. Tylko jedno łączy punkt startowy z metą – działanie. Uświadom sobie, że bez działania nic się nie zmieni i wszystko pozostanie bez zmian. Energia się bierze z działania i to właśnie działanie sprawia, że pojawia się energia na jeszcze większą ilość działania. Nikt za nas nie pójdzie na trening, nie ugotuje pysznej zupy i nie nauczy się anatomii… Trzeba robić ALE jak lokomotywa już ruszy, trudno jest ją zatrzymać. Trzeba działać. Potykać się. Wstawać. Uczyć. Rozwijać. Robić. Potykać się. Wstawać. Wyciągać wnioski. Robić. Wprowadzaj zmiany stopniowo. Krok po kroku. Powoli, jedna po drugiej, na spokojnie, bez spiny.

Zmiany są częścią naszego życia, więc przestań myśleć, że się to kiedyś skończy. Zamiast tego stań się ekspertem ds. sztuki wprowadzania zmian. I zmieniaj, ponieważ skoro i tak chcesz kiedyś wyjść z jakiejś niewygodnej sytuacji i czuć więcej szczęścia, to powiedz mi – PO CO CZEKAĆ?

Uświadom sobie jeszcze jeden fakt. Masz całkowitą wolność, jeżeli chodzi o zarządzanie Twoim życiem. MASZ PRAWO przeżyć je na swój własny unikalny sposób. Zatem do dzieła.

A jeśli uznasz, że post jest wartościowy i może się komuś przydać podaj dalej, prześlij komuś link lub udostępnij na FB.

Ściskam!

, , ,

KONTAKT