Za co kocham pływanie?

13 listopada, 2016
Posted in Motywacja

Za co kocham pływanie?

Za co kocham pływanie?

Po pierwsze ZDROWIE! Nasz organizm to niesamowita wewnętrzna apteka. Mięśnie wysyłają do krwiobiegu stymulujące substancje lecznicze, z których korzystają m.in. wątroba i serce – ALE UWAGA! SĄ ONE WYDZIELANE TYLKO PODCZAS WYSIŁKU. Zwróć uwagę ile mięśni pracuje podczas pływania…

Po drugie TRZYMANIE FORMY! Kiedy w 2009 roku ważyłem prawie 120kg swoją przygodę z chudnięciem rozpocząłem od basenu właśnie… Chodziłem 3-4 razy w tygodniu i uczyłem się pływać… Początki nie były łatwe, miałem setki wymówek, byłem słaby, z trudnością udawało mi się przepłynąć 10 basenów a woda lała mi się do nosa. Początkowo pływałem z silikonową opaską na nos (wyglądałem z nią dość dziwnie, wszyscy się na mnie dziwnie patrzyli – 2 lata mi zajęło zanim nauczyłem się pływać krytą żabką bez opaski na nos. Od tamtej pory minęło już 7 lat, staram się pływać przynajmniej raz w tygodniu i uważam, że jest to jedna z lepszych aktywności ogólnorozwojowych.

Po trzecie SAMOPOCZUCIE I SUPER POMYSŁY! Kiedy pływasz jesteś tylko Ty, woda i 5 ścian, zatem masz sporo czasu na zrelaksowanie się i poprawę samopoczucia. Osobiście, kiedy pływam zawsze przychodzą mi do głowy NAJLEPSZE POMYSŁY. Dzieje się tak prawdopodobnie za sprawą dobrej synchronizacji półkul mózgowych, które zachodzi podczas pływania. Przetestuj i sprawdź na sobie.

PS. Około 12.30 na basenie w Bukownie była tylko jedna osoba, około 13.30 trzy… zatem basen świeci pustkami i śmiało jest miejsce, by spokojnie popływać, zrelaksować się, wpaść na kilka ciekawych pomysłów, no i ostatecznie zadbać o dobrą formę.

Każdy z nas nieważne ile ma lat czy 20, 30, 60… zawsze może nauczyć się pływać, kupić niewielkie płetwy, okularki, założyć „łapki” na dłonie i dostarczyć sobie kilka chwile wysokiej klasy PRZYJEMNOŚCI.

Moje ulubione wymówki basenowe to:
1. Nie mam czasu teraz, tyle mam rzeczy do zrobienia, pójdę za tydzień jak to wszystko ogarnę…
2. Zimno jest na dworze – jeszcze się przeziębię…
3. Dużo ludzi pewnie będzie, jeszcze wpadnę na kogoś, albo ktoś na mnie…
4. Woda jest zbytnio chlorowana, wysuszy mi skórę, włosy, oczy i wszystko inne… a jak się jeszcze napije tej wody?

Ciekaw jestem, jakie Ty masz wymówki, by tylko nie iść popływać?

KONTAKT