1. Przestarzały autopilot

Nie rozumiesz siebie i nie kształtujesz siebie świadomie, ponieważ podążasz starymi skryptami wyniesionymi z domu, szkoły, lokalnej kultury i mentalności. Żyjesz przestarzałymi schematami myślenia, które nie sprawdzają się w obecnych czasach i zamiast pomagać szkodzą, powodując bierność i frustracje.

2. Brak narzędzi pracy

Nie poznałeś lub nie wiesz jak efektywnie używać technik i narzędzi do świadomego kształtowania siebie – przecież nie uczą nas tego w szkołach, choć powinni. W konsekwencji mamy niedobór wiedzy i umiejętności niezbędnych do tego, by wprowadzić zmiany na lepsze tam gdzie tego potrzebujemy.

3. Przegrzany umysł

Ilość bodźców jakimi na co dzień bombardowany jest Twój umysł jest przeogromna. Żyjesz w ciągłym stresie, brakuje Ci czasu, by właściwie zadbać o siebie, bo tyle jest jeszcze do zrobienia. Czasem dopada Cię przez to zwątpienie i paraliż decyzyjny, a ze wszystkim wciąż trzeba zdążyć – nie dziw się, że zdarza Ci się stracić kontrolę nad sobą.

4. Brak świadomości

Świadomość mechanizmów, jakie zachodzą w naszych głowach, oraz pułapek na jakie narażony jest nasz umysł a które z powodzeniem wykorzystuje otaczający nas Świata jest kluczowy do tego, by rozumieć siebie i podejmować dobre dla siebie decyzje.

5. Brak motywacji

Tyle razy już planowałeś, zabierałeś się za zmianę tego, co Ci nie odpowiada, zapalałeś się jakimś tematem i nic z tego nie wyszło a straciłeś tylko czas, nerwy i pieniądze. Nic dziwnego, że najzwyczajniej w Świecie Ci się nie chce, ponieważ obawiasz się, że znowu Ci się nie powiedzie.

6. Brak wsparcia

Dokonać zmiany samemu jest trudniej, niż ze wsparciem osoby, która już przez to przeszła, zajmuje się tym na co dzień i potrafi Ci pomóc swoimi doświadczeniami i wiedzą. Bycie prowadzonym za rękę przez kogoś, kto Cię wspiera i motywuje zdecydowanie ułatwia całą drogę zmian. Nikomu nie udaje się w pojedynkę.

KONTAKT